• sk

OGESTAN®
Matka a dítě

OGESTAN® Matka a dítě je doplněk stravy s unikátním složením obsahující pouze nezbytné živiny pro plánování těhotenství, pro období těhotenství a kojení.

  • Pouze přírodní složení
  • Žádné zbytečnosti, které zatěžují organismus
  • Jen 1 malá tobolka denně

 

Kyselina listová (folát, vitamin B9) je nezbytná pro správný vývoj plodu, zejména jeho nervové soustavy. Nedostatek kyseliny listové může způsobit vážné rozštěpové vady. Protože mozek a mícha děťátka se vyvíjí již během prvního měsíce těhotenství, doporučuje se doplňovat kyselinu listovou již 1 měsíc před plánovaným otěhotněním.

Vitamin D3 pomáhá tělu přirozeně vstřebávat a vázat vápník. Je nezbytný pro udržení zdravých kostí a zubů matky a pro správný vývoj kostí miminka. S užíváním vitaminu D je doporučeno začít již před těhotenstvím pro podporu reprodukce, dále pak pokračovat včetně období kojení.

Koupit

Složení? Žádné zbytečnosti

Jedna tobolka obsahuje % DDD/1 tobolka
Kyselina listová (folát) 400 µg 200 %
Vitamin D3 5 µg 100 %
Vitamin E 12 mg 100 %
Jód 150 µg 100 %
Omega-3 mastné kyseliny 214 mg *
– z toho DHA 200 mg *

% DDD = procento doporučené denní dávky
* – DDD nebyla stanovena

Vitamin E napomáhá k ochraně buněk a tkání před tzv. volnými radikály. V doplňku stravy OGESTAN působí také jako ochranný činitel před oxidačním poškozením omega-3 mastných kyselin.

Jód je nutný pro syntézu hormonů štítné žlázy a dále přispívá ke správné funkci nervového systému. Štítná žláza plodu se vyvíjí od 12. týdne těhotenství a proto je důležité, aby matka měla dostatek jódu už od počátku těhotenství. Dostatek jódu je nezbytný i v období plného kojení děťátka.

DHA je omega-3 nenasycená mastná kyselina, která je nepostradatelná pro lidský organismus. Dostatečné množství DHA je nezbytné pro správný vývoj mozku a zraku miminka.

Složení přípravku OGESTAN Matka a dítě – ke stažení (PDF)

Nedají na něj dopustit

Lenka Skutilová, 30 let

OGESTAN® Matka a dítě mi doporučila moje gynekoložka, už když jsem se jí zmínila o plánování těhotenství. Vyhovuje mi to, že OGESTAN® neobsahuje desítky minerálů a vitamínů, jako některé jiné těhotenské vitamíny, ale jen 5 nejdůležitějších složek. Jsem totiž zastáncem kvalitní stravy a nechci zbytečně užívat nic, co by mě mohlo nějak zatěžovat a způsobit nevolnosti. Nyní jsem v 17tt a vše probíhá tak, jak má, miminko se vyvíjí správně. S užíváním plánuji pokračovat i po porodu, cítím se po něm dobře.

Martina Novotná, 27 let

Na OGESTANu® mi vyhovuje to, že jsou to opravdu malé tobolky. Přešla jsem na něj v prvním trimestru z jiného těhotenského vitamínu, který měl podobné složení, ale obrovskou kapsli. Snadnost polykání, když jsem chtěla užívat pravidelně (každý den), pro mě byla naprosto rozhodující. Nevolnosti jsem měla skoro pořád, takže spolknout velkou kapsli byl opravdu problém. S OGESTAN®em to šlo bez problémů. Pokračovala jsem s ním i několik týdnů po porodu naší krásné holčičky.

Jitka Horáková, 34 let

OGESTAN® mi doporučili v centru asistované reprodukce, jako vhodný doplněk při našich snahách otěhotnět. Vyhovovalo mi složení (hlavně kyselina listová, vitamín D a DHA) a také to, že je to malinká tobolka, která se užívá jednou denně, stejným způsobem celé těhotenství a pak i při kojení. Přesvědčilo mě také to, že OGESTAN® vyrábí renomovaná farmaceutická firma, jejíž léky jsem v CARu dostala předepsané. Nevím, zda mi OGESTAN® pomohl k otěhotnění, ale v každém případě jsem po třetím pokusu našla na testu dvě čárky. Užívám ho denně a těším se na naše mimi.

To jsou 3 příběhy, které hovoří za vše.

Kdy užívat?

Když plánujete miminko

Pokud žena plánuje miminko, měla by přestat užívat běžné multivitaminové přípravky a sáhnout po vitaminech pro těhotné a kojící ženy. Běžné multivitaminy obsahují více vitaminů, než tělo ženy potřebuje, a zbytečně ho zatěžují. Na druhou stranu obvykle neobsahují dostatek kyseliny listové a jódu. I při výběru speciálních doplňků stravy je ale třeba volit opatrně – některé obsahují zbytečné složky či mají příliš vysoké dávky.

Když čekáte miminko

I když jí žena pestře a dbá na zdravý životní styl, těhotenství představuje zátěž pro její organismus. Neroste spotřeba všech látek, ale pouze některých. Proto je zbytečné brát multivitaminy pro běžnou populaci, které zatěžují její organismus. V současné době chce mnoho žen žít co nejpřirozeněji, dbá na omezení konzervantů a barviv ve stravě. Pokud otěhotní, jejich snaha dodat děťátku to nejlepší se ještě zvětšuje. Proto by i vitaminy pro těhotné a kojící měly nejen splňovat to, že tělu dodají chybějící látky, ale měly by dodávat pouze živiny skutečně potřebné.

Když se miminko narodí

Porodem začíná další etapa. Mnoho maminek se při ní zaměřuje na to, aby se rychle zbavily nabraných kil. Ta by ale měla mizet pomalu, přibližně 0,5 – 1 kg za měsíc. Rychlé hubnutí není vhodné pro organismus ani pro tvorbu mléka. Kojící matka předává svému dítěti potřebné živiny. Musí tedy myslet na to, aby dostatečně zásobovala také vlastní organismus. Úprava jídelníčku ale nemá spočívat v kvantitě (ta by měla být v porovnání s ostatními ženami vyšší jen o pětinu), ale v kvalitě – vše, co matka sní, se dostane skrze mléko též k dítěti.

Jak užívat?

  • Užívejte 1 tobolku denně, nejlépe ráno před snídaní a zapijte sklenicí vody
  • Balení obsahuje 30 tablet, vyjde vám tedy na měsíc
  • Nepřekračujte doporučené dávkování
  • Přípravek není náhradou vyvážené stravy a zdravého životního stylu

Ostatní ženy zajímá

Kde OGESTAN® Matka a dítě koupím?

OGESTAN® Matka a dítě je běžně k dostání v lékárnách. Když není ve vaší oblíbené lékárně skladem, určitě neváhejte požádat lékárníka, ať vám ho objedná. Koupit ho můžete také on-line v některé internetové lékárně. Kde koupit

Kolik OGESTAN® Matka a dítě stojí?

Cena se odvíjí od cen lékárny, kde ho pořídíte. Běžně se pohybuje okolo 350 Kč za jedno balení, které vám vystačí na měsíc. Při objednání na internetu najdete často i výhodnější cenu.

Můžu si někde přečíst zkušenosti ostatních?

Zapojte se do komunity žen, které spoléhají na OGESTAN® Matka a dítě, na našem Facebooku.

Jak dlouho můžu OGESTAN® Matka a dítě užívat?

OGESTAN® Matka a dítě je doplněk stravy určený pro období plánování těhotenství, po celou dobu těhotenství a kojení. Může se tedy užívat dlouhodobě.

Proč má OGESTAN® Matka a dítě modré tobolky?

Přidání modrého barviva má své důvody. Tato složka aktivně chrání OGESTAN® Matka a dítě před UV zářením, kterým jsou ohroženy především omega-3 nenasycené mastné kyseliny (DHA). Ty se při vystavení UV záření rozkládají. Použité barvivo je v přípravku OGESTAN® Matka a dítě v minimálním a schváleném množství.

Chcete se nás na něco zeptat?

  • sk