%AM, %10 %459 %2016 %10:%lis

Proč jsou důležité vitaminy?

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Vitaminy pro tehotne Vitaminy pro tehotne

Je všeobecně známo, že na tělo těhotných a kojících žen jsou kladeny vyšší nároky, proto je třeba doplňovat důležité látky formou speciálních vitaminových produktů. Tyto vitaminy a minerální látky jsou důležité již při samotném plánování děťátka. Důvodem není jen to, že pro vývoj miminka jsou klíčové první tři měsíce těhotenství, přičemž první měsíc budoucí maminka často neví, že je těhotná. Tělo ženy je nutné na těhotenství připravit a vytvořit v organismu zásoby potřebných vitaminů. Nedostatek vitaminů je jedním z faktorů, které ovlivňují reprodukci.

Ženy by se měly zaměřit na příjem kyseliny listové a vitaminu D. Kyselina listová má velký vliv na vývoj plodu v prvním trimestru a odborníci doporučují užívat ji alespoň 1 měsíc před plánovaným otěhotněním. Neméně významný je vitamin D, který má pozitivní vliv na podporu reprodukce. Zapomínat se nesmí ani na jód, který je nutný pro syntézu hormonů štítné žlázy. V případě jeho nedostatku může u plodu dojít k poškození mozku, následkem deficitu u matky bývá zvětšená štítná žláza. Z přírodních zdrojů nebývá často pokryt ani vitamin E, který hraje významnou roli při ochraně nenasycených mastných kyselin před volnými radikály. Nenasycené mastné kyseliny jsou přitom další složkou, jež by měla být součástí jídelníčku žen plánujících početí ve zvýšené míře.

Výživu žen, které plánují otěhotnět, je nutné brát jako celek. Není proto možné zaměřit se pouze na vitaminy. Ty jsou součástí zdravého životního stylu, který zahrnuje mimo jiné pestrou a vyváženou stravu, pohyb, prevenci stresu, nekouření a omezení alkoholu a kávy. Dodržování zásad zdravého životního stylu pomáhá ženě připravit se na zátěž související s těhotenstvím a současně zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění.

Další informace

  • Speciální nadpis: Ne
Číst 321 krát Naposledy změněno %PM, %23 %755 %2016 %17:%lis

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.